|
|
|
HP ENVY Media Display - Full Specification
| Specifications | HP ENVY 32-inch Media Display |
|---|---|
| Product Name | HP Envy 32 32-inch IPS Monitor with Beat |
| Green Compliance Certificate/Authority | China Energy Label (CEL) |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Backlight Technology | LED |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Screen Mode | WQHD |
| Maximum Resolution | 2560 x 1440/td> |
| Weight with Stand | 23.15 lb |
| Operating Power Consumption | 37 W |
| Display Size | 81.28 cm (32") |
| Dimensions (W x D x H) | 86.16 x 17.89 x 0.52 cm (with stand); 86.16 x 5.82 x 43.36 cm (without stand) |
| Product colour | Black |
| Box Content | Monitor; AC power cord; USB cable; DP Cable; HDMI cable; CD (includes U.G., warranty, drivers) |






